Tıkla Sohbet Et Özelliğinin Kullanımı

WhatsApp'ın Tıkla Sohbet Et özelliği, telefonunuzun adres defterinde kayıtlı olmayan birisiyle sohbet başlatmanıza olanak sağlar. Bu kişinin telefon numarasını bildiğiniz sürece, bu kişiyle sohbet etmenizi sağlayacak bir bağlantı kurabilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak, kişiyle sohbet otomatik olarak açılır. Tıkla Sohbet Et hem telefonunuzda hem de WhatsApp Web'de çalışmaktadır.

Kendi bağlantınızı oluşturmak için, https://wa.me/<number> bağlantısını kullanın ve bu bağlantının kısmına sohbet başlatmak istediğiniz kişinin tam uluslararası telefon numarasını yazın. Telefon numarasını uluslararası biçimde yazarken sıfır, köşeli parantez veya çizgi dahil etmeyin. Uluslararası numaralarla ilgili detaylı bilgi için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Bu telefon numarasının WhatsApp'ta aktif bir hesabı olması gerektiğini lütfen unutmayın.

Kullanınhttps://wa.me/905551234567

Kullanmayınhttps://wa.me/+90-(555)1234567

Bir sohbetin metin alanına otomatik olarak gelecek, önceden doldurulmuş bir mesajla kendi bağlantınızı oluşturmak için, https://wa.me/whatsappphonenumber/?text=urlencodedtext bağlantısını kullanın. Burada whatsapptelefonnumarası tam uluslararası biçimde bir telefon numarası ve urlkodluyazı URL-kodlu önceden doldurulmuş mesajdır.

Örnek:https://wa.me/15551234567?text=Satıştaki%20arabanızla%20ilgileniyorum

Önceden doldurulmuş bir mesajla bağlantı oluşturmak için, https://wa.me/?text=urlencodedtext kullanın.

Örnekhttps://wa.me/?text=Kiralık%20dairenizle%20ilgili%20bilgi%20almak%20istiyorum

Bağlantıya tıkladıktan sonra mesajınızı gönderebileceğiniz kişilerin listesini göreceksiniz.