Özel DNS Kullanan Android Cihazlarda Reklamlar Nasıl Engellenir

Android Telefonda Reklam Engelleme Rootsuz Nasıl Yapılır?Pop-up reklamların hepimizin nefret ettiği bir şey olduğunu kabul edelim. Çünkü sadece canımızı sıkmakla kalmıyor, aynı zamanda video izleme veya internette gezinme deneyimimizi de mahvediyor. Ayrıca, telefonunuz reklam yazılımı içeriyorsa, bu durum telefonunuzu da etkileyebilir. Pil ömrü ve performansı.

Sistem genelinde reklam engelleme söz konusu olduğunda, köklendirme bir seçenek gibi görünüyor, ancak kullanıcılar bu günlerde cihazlarında nadiren yapıyor. Ayrıca birçok güvenlik riskine ve daha fazlasına neden olur.

Peki ya Android cihazınızdaki reklamları root gerekmeden kaldırabileceğinizi ve engelleyebileceğinizi söylesem? Bu bir seçenekle mümkündür DNS özel Android sistemi için. Google, ( olarak bilinen yeni bir özelliği kullanıma sunmuştur.Özel DNS) Veya DNS Çapraz TLS sürümde Android Pasta.

Kullanıcıların Android üzerinde kolayca farklı bir DNS değiştirmesine veya farklı bir DNS'ye bağlanmasına olanak sağlayan bir özelliktir. Özel DNS seçeneğine izin verir Android Pasta Kullanıcılar, Wi-Fi ağlarının her biri için belirli bir DNS sunucusu ayarlar (Wi-Fi) ve mobil ağları tek tek değiştirmek yerine tek bir yerde. Bu nedenle, Android cihazlarda reklamları engellemek istiyorsanız, şuraya geçmeniz yeterlidir: Adguard DNS.

 

Android Telefonda Reklam Engelleme Rootsuz Nasıl Yapılır?

 

dns.adguard.com

 

Adguard DNS nedir?

Resmi web sitesine göre, AdGuard DNS Herhangi bir uygulamanın yüklenmesini gerektirmeyen internet reklamlarını engellemenin kusursuz bir yolu. Ücretsizdir ve her cihazla uyumludur. içindeki asıl şey AdGuard DNS Android cihazlarda köklendirmeye gerek kalmadan sistem genelinde reklam engelleme elde edersiniz.

Bu, artık cihazınızı rootlamanıza veya cihazınızla oynamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Krom bayrakları Android cihazınızda reklamları devre dışı bırakmak için. Bu yazımızda, reklamları engellemenize ve engellemenize yardımcı olacak etkili bir yöntemi sizinle paylaşacağız. Özel DNS.

Gizli DNS kullanarak telefonunuzdaki reklamları engelleme adımları

Lütfen telefonunuzun Android çalıştırdığından emin olun (9) Turta veya daha yüksek. sürümünde çalışıyorsa Turta Aşağıdaki basit adımlardan bazılarını izleyin.

 • Her şeyden önce, Android menüsünü açın ve (Ayarlar) ulaşmak için الإعدادات.
 • Ardından sekmenin altında (Ayarlar) ne anlama gelir الإعدادات üzerinde belirtmeniz gerekir (Ağ ve İnternet) ne anlama gelir Ağ ve İnternet veya Kablosuz ve Ağlar.

   

  Ayarlar
  Ayarlar

   

 • içinde (Ağ ve İnternet Ayarları) ne anlama gelir Ağ ve İnternet ayarları , Seçmek (Özel DNS).

   

  Özel DNS
  Özel DNS

   

 • Şimdi, seçeneği seçmeniz gerekiyor (Özel DNS'yi Yapılandır) özel bir DNS hazırlamak için.
 • sonra altında (hostname) hangi anlama gelir ana bilgisayar adı , Yazı yazmak: (dns.adguard.com) aşağıdaki resimdeki gibi parantezler olmadan.

   

  Özel DNS'yi Yapılandır
  Özel DNS'yi Yapılandır

   

 • Kaydetme ayarları yapın Ardından Google Chrome tarayıcısını açın.
 • Ardından tarayıcının üst kısmındaki URL çubuğuna şunu yazın: (Chrome: // flags) parantezler olmadan ve düğmesine basın Keşfet أو Uygulanması.

   

  Chrome: // flags
  Chrome: // flags

   

 • Şimdi ara (DNS) , O zamanlar Devre Dışı Seçenek (Zaman uyumsuz DNS).

   

  (Async DNS) seçeneğini devre dışı bırakın
  (Async DNS) seçeneğini devre dışı bırakın

   

 • Ardından tarayıcının üst kısmındaki URL çubuğuna şunu yazın: (chrome: // net-internals) parantezler olmadan ve düğmesine basın Keşfet أو Uygulanması.

   

  chrome: // net-internals
  chrome: // net-internals

   

 • Sekmeyi seçin (DNS), ardından seçeneğe basın (Önbelleği temizle) Önbelleği temizlemek için.

   

  Önbelleği temizle
  Ana bilgisayar önbelleğini temizle

   

 • Ardından, değişiklikleri uygulamak için şimdi Google Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın.
 • Bu, yalnızca özel DNS özelliğini kullanarak Android cihazlarda reklamların nasıl engelleneceğinin özel yöntemidir.

Önemli Not: yasaklanmayacak Adguard DNS Tüm reklamlar, ancak pop-up'lar gibi en sinir bozucu reklamları engeller.
Önceki satırlardaki yöntem, reklamları her web sayfasından kaldıracaktır.